logo

Zaměření školy a její vize

Snahou našich pedagogů je předat žákům radost a potěšení z provozování hudby, tanečního pohybu, literárně – dramatických aktivit nebo výtvarné činnosti. Náš pedagogický sbor je tvořen plně kvalifikovanými odborníky, kteří si hledají cestu ke každému žákovi. Používáme nové způsoby výuky, protože se neustále vzděláváme, abychom mohli co nejlépe předávat své zkušenosti.  Mnozí pedagogové jsou také aktivními umělci.
Dobře si uvědomujeme, jak je v dnešním přetechnizovaném světě důležité dát prostor tvořivosti, a to především právě umělecké. Taková činnost smysluplně vyplňuje čas nejen v dětství nebo mladém věku, ale přetrvává i do dospělosti, kdy přecházíme do role diváků nebo posluchačů. Zájemcům o umělecké vzdělávání  poskytujeme odborné teoretické i praktické poznatky, které mohou zúročit v různých souborech, cimbálové muzice, smyčcovém orchestru a kapele, mohou se zúčastnit koncertů, divadelních představení a výstav. Stalo se tradicí, že se dvakrát ročně setkají všechny obory na společném vystoupení v Otrokovické Besedě. Naši učitelé se snaží nadané žáky také připravovat na další vzdělávací etapu na školách s uměleckým nebo pedagogickým zaměřením.
Nabízíme žákům možnost poznat umění nejen klasické, ale i zcela současné – ať už je to populární a muzikálový zpěv, hra na bicí nástroje, elektrickou kytaru, zaznamenávání a zpracování zvuku, moderní scénický tanec a různé výtvarné techniky. V případě zájmu a možností školy rozšiřujeme tuto výuku i na další místa mimo hlavní budovu v Otrokovicích, ale také do Tlumačova a Kvasic.
Dlouhodobě a systematicky v žácích pěstujeme dobré pracovní návyky. Chceme je naučit zodpovědnosti a spolupráci aktivní účastí na našich hudebních, tanečních, divadelních a výtvarných projektech. Rozvíjíme spolupráci s kulturními a sociálními organizacemi v našem okolí. Formujeme tak osobnosti žáků nejen v umělecké oblasti.
Přejeme si, aby ZUŠ Otrokovice byla místem, které bude děti i jejich rodiče inspirovat příjemným, přátelským a kulturním prostředím. Místem, kam se budou i v budoucnu rádi vracet.
Kalendář
Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031