logo

Letní kemp – výtvarníci (p. uč. Světlana Sokolová a p. uč. Marie Raková)

Týden plný zážitků, podnětů a nových zkušeností byl zároveň poděkováním všem těm, kteří s námi spolupracovali v období minulého školního roku. Děti si užily kreslení, malování, modelování a vytváření z mnoha netradičních materiálů. Snažili jsme se je také motivovat formou kolektivní spolupráce, děti vytvářely společná díla a také se vzájemně hodnotily. Nebyla nouze o soutěže a volnočasové aktivity. Výsledkem tohoto úžasného a vyčerpávajícího výtvarného maratónu bylo vytvoření mnoha krásných výtvarných prací. Hlavním cílem však bylo dětem otevřít svět prožitků a zážitků.  Děti vykouzlily úžasné „dobrůtky“ a jejich vyjadřovacím prostředkem byly barvičky a šikovné ruce. Starší žáci se pomyslně proletěli Na křídlech vážky. Pro žáky i pedagogy výtvarného oboru byl příměstský kemp novou a zajímavou zkušeností. Už nyní se těšíme na další výtvarnou expedici, přátelé!

Hlavním a propojujícím tématem pro mladší žáky byla kuchařská soutěž Masterchef, a protože jsme výtvarníci, tak naším vyjadřovacím prostředkem byly barvičky a šikovné ruce dětí. Pomyslně jsme navařili, napekli a nasmažili různé dobrůtky, po kterých se nám sbíhaly sliny 

Vítězové získali zlatou vařečku.

Děti vytvořily skupinky, ve kterých mezi sebou vzájemně soupeřily. Hodnocení probíhalo v jednotlivých kolektivech a došlo také na ocenění a vyhlášení nejlépe připravené dobroty. Děti tato kuchařská soutěž nadchla natolik, že jsme toto téma rozvinuli ještě do dalších návazných kroků. Například vytvářely kuchařské čepice či papírové vařečky.

Kalendář
Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031