logo

Výuka výtvarného oboru

Studium na výtvarném oboru umožňuje žákovi rozvíjet výtvarné schopnosti. Během studia si žáci hledají a postupně utvářejí vztah k barvám, povrchům, materiálům a jejich zpracování a rozvíjí výtvarné vnímání, představivost a tvořivost. Vzhledem k příchodu nových médií, které výrazně mění podobu světa, se studium zaměřuje na seznámení a pochopení multimediální tvorby a kultury. U studentů, kteří se připravují na umělecké školy je  kladen důraz na studijní kresbu a malbu a vytvoření vlastního portfolia.
Po dobu studia prezentují žáci svoji tvorbu na výstavách a přehlídkách základních uměleckých škol. Výtvarná kultura plynule a nenásilně prostupuje celou výukou výtvarného oboru.

Žák se setkává s výtvarným uměním prostřednictvím ukázek fotografických reprodukcí uměleckých děl a originálů na výstavách a v galeriích. Seznamuje se tak s historií a vývojem výtvarného umění, uměleckou  tvorbou v jednotlivých etapách vývoje a s využitím výtvarného jazyka v umělecké i mimoumělecké oblasti. Věnuje se studiu základních kapitol dějin výtvarného umění, vytváření vztahu mezi člověkem, životem a uměním.  
Jde o hledání inspirace, asociací a souvislostí.

Učebna výtvarného oboru v Otrokovicích

Učebna výtvarného oboru v Kvasicích

Kalendář akcí a aktualit
Září 2019
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30