logo

Taneční obor

„Tanec je cesta hluboké komunikace, kde neustále nacházíme nová slovíčka a podněty, které nás nutí promlouvat k veřejnosti, ale i sobě samým.“
Taneční obor – komplexně rozvíjí žáky po tělesné a duševní stránce. Systematicky klade důraz na správné držení těla a bezprostřední, základní smyslový projev, který je nepostradatelným pramenem uměleckého vývoje. Rozvíjí pohybovou fantazii, hudební a rytmickou vnímavost.
Poskytuje odborné vzdělání v oblasti tance, které může žák uplatnit při dalším studiu na konzervatoři a poté bud´ jako budoucí profesionální tanečník nebo choreograf.
Cílem a podstatou tanečního oboru není však jen výchova a zaměření se na budoucí profesionální tanečníky, ale především rozvíjení zážitků tvůrčí cestou, práce na estetičnu pohybového umění  a  vnímání každého žáka TO a odkazu, který si sebou ponese po celý život. Tanec je ze všech umění nejvhodnější pro rozvoj celistvé osobnosti, protože jako jediné umění rozvíjí, kromě ostatního, i fyzickou složku osobnosti.
Tanec a pravidelný pohyb mají prokazatelně vliv na vývoj mozku u dětí. Díky pohybu se děti lépe učí. Řízený pohyb pomáhá větvení mozkových buněk, což vede u dětí k lepší schopnosti vstřebávat do sebe informace. Lidé, kteří se pravidelně hýbají, mají rychlejší reakce a vyšší kreativitu.
Kalendář akcí a aktualit
Březen 2023
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031